TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W SP 111

W dniach 2 - 6 października 2023r. w naszej szkole trwała akcja pod hasłem: TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA w SP 111
Każdego dnia poruszane były inne zagadnienia dotyczące bardzo szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci oraz zdrowego stylu życia. Zajęcia komputerowe były poświęcone bezpieczeństwu w internecie, natomiast lekcje wychowania fizycznego oraz edukacji do bezpieczeństwa – udzielania pierwszej pomocy.

W ramach tej akcji gościliśmy w szkole przedstawicieli różnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Zawitali do nas pracownicy policji, straży miejskiej, którzy opowiadali o bezpieczeństwie w domu i poza nią, odpowiednich zachowaniach wobec zaczepek obcych osób, ale również o prawnych konsekwencjach niepożądanych zachowań, m. in. przejawów demoralizacji.

Panie z fundacji Słonie na Balkonie przeprowadziły w klasach piątych warsztaty "To nie są moje klimaty, nie chcę popaść w tarapaty" na temat przeciwdziałania agresji i kształcenia asertywnej postawy wobec natarczywych osób.

Odbyły się również zajęcia na temat zdrowego stylu życia (dla kl. V) poprowadzone przez p. doktor Agnieszkę  Słoczyńską - Tworus.

W klasach siódmych p. D. Stelmasiak opowiadał o „Fair play w sporcie i życiu”, natomiast w klasach szóstych nasza pani psycholog Milena Żmudzińska poprowadziła warsztaty "Sfera intymności sferą bezpieczeństwa".

Uczniowie mieli również okazję uczestniczyć w pokazie treningu zapasów poprowadzonym przez p. P. Górskiego, a dziewczynki wzięły udział w lekcji  podstaw samoobrony.

Wcześniej zostały ogłoszone konkursy:
- Konkurs plastyczny na wykonanie plakatu na temat „Jestem bezpieczny, gdy ...”.
- Konkurs pisemny „Bezpieczeństwo na drogach” - z każdej klasy IV - VIII mogło wziąść udział 2 uczniów.

A oto laureaci konkursów w ramach TYGODNIA BEZPIECZEŃSTWA

Konkurs na wykonanie plakatu "Jestem bezpieczny, gdy..."

Równorzędne miejsca:

Jagoda Kalata VIc

Natalia Kolba VIc

Tamara Turzyńska VIc

Zofia Rawicz VIIIa

Konkurs pisemny "Bezpieczeństwo na drogach"

klasy IV - V

I miejsce - Maja Majer (Vb)

II miejsce - Julia Iżykowska (Va)

III miejsce - Julia Kuczkowska (Vb)